Zpravodajství

V Ledči hořel rodinný dům. Jedna žena skončila v nemocnici

Škodu přesahující sedm set tisíc korun napáchal v úterý požár rodinného domku v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Jak agentuře Mediafax potvrdila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová, jedna žena se v domě nadýchala zplodin.

U požáru rodinného domku v Havlíčkově ulici v Ledči zasahovaly čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. „V době vzniku požáru byly v přízemí domu tři ženy. Náhle ucítily kouř, který se šířil z obytného podkroví. Požár začaly ihned hasit vodou. Záhy však zjistily, že proti plamenům nemají sebemenší šanci a na místo přivolaly hasiče,“ uvedla Musilová.


Požár se šířil skrytě v mezistropí a tak museli hasiči použít k likvidaci několik vodních proudů a dýchací techniku. „Jednotkám se podařilo dostat plameny pod kontrolu po jedné hodině odpoledne. Úplná likvidace požáru proběhla o hodinu později. Z podkroví hasiči vynesli před dům požárem zasažené věci a střechu domu provizorně zakryli plachtou,“ řekla mluvčí hasičů.


Majitelka domu se při hašení požáru nadýchala jedovatých zplodin a zdravotníky byla převezena k dalšímu ošetření do nemocnice. „Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje,“ dodala Musilová.


 

tn.cz / dv
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz