Zpravodajství

Počítačový útok pokračuje, hackeři napadli Sarkozyho web

Hackeři ze skupiny Anonymous se v pátek nabourali na stránky Elysejského paláce a pozměnili jejich obsah. Jak píše v sobotu agentura AFP, jde o odvetu za uzavření stránky megaupload.com.

Hackeři vložili do navigační sekce svůj proslavený slogan "My jsme většina". K pátečnímu večeru se obsah stránky vrátil k běžné podobě.

Anonymous se tím chtěli pomstít za francouzský postoj k uzavření jedné z největších stránek na sdílení obsahu.

Francouzský ministr kultury Frédéric Mitterand v pátek odsoudil osoby provozující megaupload.com jako delikventy. "Je to zločinné, je to krádež. Pravdou je, že kradou ve velkém rozsahu," postěžoval si Mitterand v rozhovoru s televizní stanicí BFM TV.

PSALI JSME:

Obří útok na počítače! Napadli weby vlády USA i FBI

Americké ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování obvinili v kauze megaupload.com sedm lidí z "masivního celosvětového online pirátství nespočtu typů děl s copyrightem".

USA požadují, aby Nový Zéland vydal čtyři z čelních představitel společnosti, aby u soudu čelili obvinění z online pirátství a praní špinavých peněz. Hrozilo by jim až 20 let vězení.

Anonymous v pátek dočasně vyřadili z provozu webové stránky ministerstva spravedlnosti, FBI a Americké asociace nahrávacího průmyslu (RIAA).

Podívejte se na reportáž o hackerském útoku na web FBI a americké vlády:

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz