Zpravodajství

Concordia vydala 13. oběť, loď se znovu hýbá

Vrak lodi Costa Concordia vydal už 13. oběť. Je jí žena. Záchranáři také museli již poněkolikáté svou práci přerušit, protože vrak se hýbe.

Tělo ženy bylo na palubě číslo 7, na zádi lodě, v části, která byla pod vodou. Žena na sobě měla záchrannou vestu.

Stále se pohřešuje kolem dvaceti osob. Franco Gabrielli z úřadu civilní obrany v neděli oznámil, že na Concordii bylo pravděpodobně i několik "černých pasažérů" – lidí, kteří se na palubu dostali, aniž by byli uvedeni v seznamu naloděných cestujících. Počet obětí tak může být vyšší.

Naděje na objevení někoho živého ve vraku havarované lodě je již nulová. Záchranáři ale chtějí ukončit svou práci, až prohlédnou celý vrak. V neděli jejich úsilí už poněkolikáté přerušilo špatné počasí, kdy se vrak obří lodě opět pohnul.

Pohyby vraku ohrožují záchranáře

Italští záchranáři v neděli po půlnoci opustili vrak ztroskotané výletní lodě Costa Concordia, informuje agentura AFP. K přerušení pátracích prací je přiměl další pohyb vraku. "Pátrání bylo pozastaveno v 01.30 hodin poté, co se loď pohnula," sdělila Francesca Maffiniová z úřadu pro civilní ochranu.

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍBĚH Z CONCORDIE: Obětoval život, aby zachránil manželku

Poprvé záchranáři opustili útroby obří lodi v pondělí. I tehdy je k tomu donutil pohyb vraku a rozbouřené moře. Po několika hodinách se do vraku vrátili. Znovu museli plavidlo opustit ve středu. Naposledy tak učinili v pátek, kdy znovu hrozilo, že se Concordia po neočekávaném pohybu sesune do větší hloubky dál od pobřeží. Z Concordie záchranáři dosud vyprostili 12 mrtvých. Dalších 20 lidí se stále pohřešuje.

Podívejte se na videu, jak probíhají záchranářské práce na potopené lodi Costa Concordia:

Concordia je historicky největší lodí, která se potopila. Překonala Titanic, který byl 270 metrů dlouhý a vešlo se na něj 3600 lidí. Tato legendární loď šla ke dnu před 100 lety, v dubnu 1912. Z celkem 2203 lidí na palubě jich zahynulo 1523.

klab, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz