Zpravodajství

Bomba na Masarykově nádraží! Ohlásil ji anonym

Bomba na Masarykově nádraží! Ohlásil ji anonym
Zdroj: oficiální zdroj

Bombu v neděli nahlásil anonym na Masarykově nádraží. Policie ihned nechala vyklidit prostor a prohledala ho. Vlaky měly zpoždění.

Masarykovo nádraží nechala policie uzavřít krátce před jednou hodinou odpolední. Informace agentury Mediafax potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Po oznámení bylo celé nádraží vyklizeno a policisté jej začali prohledávat. "Jsou tam specialisté, pyrotechnici i speciálně cvičení psi na vyhledávání výbušnin," vypočetla policejní mluvčí.

"Vlaky, které měly přijet v té době na nádraží skončily svou jízdu o okolních stanicích. Dva osobní vlaky jsme zcela zrušili a rychlík odjel se zpožděním, poté, co byla celá akce ukončena. Celkem se omezení dotklo asi deseti spojů," uvedla tisková mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová, s tím, že nádraží začali vyklízet ve 12:51.

Policisté celou akci ukončili ve 14:07 hodin, uvedla ještě Pistoriusová.

"výbušninu jsme nenašli a nyní pátráme po neznámém pachateli," uvedla policejní mluvčí po skončení akce.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz