Zpravodajství

Čeští hackeři zaútočili na web Protipirátské unie

Čeští hackeři zaútočili na web Protipirátské unie
Zdroj: Oficiální zdroj

Čeští a slovenští hackeři hlásící se ke skupině Anonymous v pondělí v 18 hodin zaútočili na web České protipirátské unie (ČPU). Piráti tím reagují na podporu, kterou ČPU vyjádřila úřadům při odpojení služby MegaUpload.

"Dnešní den se bude konat operace #OpCPU. Dnešní den je dnem, kdy ukážeme naši sílu. Očekávejte nás," varovali ještě před útokem hackeři.
 

Do něj se mělo zapojit několik stovek počítačů.
 

Web ČPU je od 18. hodiny nedostupný.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Počítačový útok pokračuje, hackeři napadli Sarkozyho web
 

ČPU se na předem oznámený útok prý nijak speciálně nepřipravila. "Česká protipirátská unie zaznamenala pokusy o přetížení webové stránky www.cpufilm.cz již v neděli odpoledne a je si vědoma i útoku ohlášeného na dnešní den. Přijali jsme proto běžná bezpečnostní opatření, nicméně prioritní pro nás zůstává naše běžná činnost, tj. mimo jiné vyhledávání a mazání nelegálních kopií filmů na internetu a shromažďování důkazů proti pachatelům trestných činů, kterou ohlášený útok, ať již bude či nebude úspěšný, nijak neomezí. Návštěvnost webových stránek ČPU se, pravděpodobně díky ohlášenému útoku, zmnohonásobila, za což návštěvníkům děkujeme. V případě krátkodobého výpadku dostupnosti, ke kterému může dojít, se návštěvníkům našich stránek omlouváme," stálo na webu ČPU před útokem.
 

Pondělním útokem se také česká komunita hackerů připojila k celosvětovým aktivitám Anonymous. Ti v reakci na stíhání provozovatelů serveru Megauploads.com a zastavení služby vyřadili dočasně z provozu mimo jiné webové stránky ministerstva spravedlnosti, FBI, Americké asociace nahrávacího průmyslu (RIAA) či francouzského prezidenta.

krt, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz