Zpravodajství

Pražský strážník si řekl o úplatek. Už je v rukou inspekce

Pražský strážník si řekl o úplatek. Už je v rukou inspekce
Zdroj: Mediafax

Trestnímu stíhání čelí pražský strážník, který v úterý na pražské Florenci žádal úplatek od cizince, který neměl v pořádku doklady. Podezřelý byl ve středu zadržen inspektory Generální inspekce bezpečnostních sborů po převzetí peněz, řekla ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí inspekce Radka Sandorová.

"Po zadržení bylo zjištěno, že se nejedná o příslušníka Policie České republiky, ale strážníka Městské policie hlavního města Prahy, proto byl zadržený předán i se spisovým materiálem Službě kriminální policie a vyšetřování pro Prahu III," dodala mluvčí.

Strážník kontroloval turistu z Ukrajiny ve stanici pražského metra Florenc. Když mu cizinec předložil pouze cestovní doklad bez potvrzení o zdravotním pojištění, strážník mu nabídl, že neoznámí přestupek výměnou za úplatek šest tisíc korun.

PSALI JSME

Šéfa pražských strážníků zadrželi kvůli úplatkům

"Požadovaná částka však byla pro poškozeného příliš vysoká, a tak jí policista snížil nejdříve na čtyři a následně na jeden tisíc korun. Poškozený vše oznámil," vysvětlila Sandorová s tím, že případem se okamžitě začala zabývat generální inspekce.

Strážníka zadrželi druhý den ve stanici Kačerov krátce poté, co od cizince vyinkasoval peníze.

"Jde o devětadvacetiletého strážníka, který byl u pražské městské policie šest let. Pracoval jako řadový strážník na hlídkovém útvaru," řekl Mediafaxu náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema s tím, že víc informací zatím nemá.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz