Zpravodajství

Mistr republiky v pexesu obhájil titul z loňska

Nový mistr České republiky v pexesu se o víkendu zrodil ve Frýdku-Místku. Stal se jím obhájce loňského titulu Richard Mucha z Palkovic na Frýdeckomístecku.

Více než sedmdesát pexesových borců z celé naší země svádělo o víkendu tuhé boje s kartičkami i se soupeři na třetím ročníku Mistrovství České republiky v pexesu. Mozkové závity tady doběla žhavili dospělí i děti, nejmladšímu hráči bylo pouhých pět let! “Celé mistrovství se odehrává s osmadvacetidvojičkovým pexesem, v každém kole je pro všechny hráče stejné, aby se to dětem ani dospělým nepletlo,“ řekl Jiří Šnapka, organizátor Mistrovství ČR v pexesu 2012.


Hrálo se klasicky na co největší počet nalezených stejných dvojic, přičemž ti nejlepší hráči stíhali své partie odehrát i za osm minut. Největší roli zde hrálo soustředění, obrázky se ale stejně pletly všem, klukům zvířátka, holkám zase motorismus. “Nejtěžší byly dneska kočičky, byly všechny stejné a to je dost složité,“ krčil rameny během klání pozdější vítěz Richard Mucha. “Ono není pexeso jako pexeso, některé obrázky jsou podstatně hůř zapamatovatelné. Mezi lehčí pexesa patří ta pohádková, s abecedou, všechno s dětskými motivy. Těžší pexesa jsou například hrady a zámky, protože vypadají podobně,“ říká sběratel pexes Pavel Hanzel, který se letos bojů o titul mistra republiky také poprvé účastnil.

PODÍVEJTE SE:

Rekordní pexeso zaplnilo náměstí


Titul mistra republiky v pexesu nakonec v kategorii dospělých vybojoval Richard Mucha, který tak obhájil svůj loňský triumf. “Finále se naštěstí hrálo s pexesem s čísly, tak to bylo podstatně jednodušší,“ usmíval se Richard Mucha. “Jsem rád, že jsem to obhájil, letos to bylo složitější, soupeři byli mnohem tvrdší než loni.. Je to super být mistr republiky,“ říkal šťastný vítěz, který má tak vycvičenou paměť, že si pamatuje pozice i deseti kartiček pexesa najednou, ve finálovém souboji tak bral hned pět dvojic v jednom tahu.


Celé mistrovství republiky v pexesu se hrálo ve třech kategoriích, titul mistra republiky v kategorii do 10 let vybojoval Kryštof Mec, skupinu od 11-15 let vyhrála Dominika Čechová. Příští mistrovství by mělo být ještě zajímavější, v závěrečném superfinále si to totiž rozdají vítězové všech kategorií.
 

tn.cz / Marek Švidrnoch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz