Švýcar Sascha Spataro, kterého soud poslal na tři roky do vězení za jízdu v protisměru po silnici R10, při které ohrozil desítky řidičů, spáchal ve Švýcarsku sebevraždu.
Spataro podle informací televize Prima vyskočil z okna a zabil se.
Švýcar měl příští měsíc nastoupit v Česku do vězení, kam jej odvolací soud poslal v nepřítomnosti na tři roky.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA, KDYŽ SE SASHA SPATARO OMLUVIL ZA JÍZDU V PROTISMĚRU:
Spataro ujel loni v květnu v protisměru po R10 asi 70 kilometrů od Turnova až do Prahy, kde jej policie nakonec zadržela. Po cestě ohrozil desítky řidičů a způsobil několik nehod. Za obecné ohrožení mu hrozilo až osmileté vězení.
Cizinec, který měl českou přítelkyni a dítě, byl během šílené jízdy pod vlivem drog a léků a dlouhodobě trpěl paranoidními stavy.
PSALI JSME:
JEL PO R10 V PROTISMĚRU! Soud ho potrestal podmínkou
Prvoinstanční soud jej potrestal podmíněným trestem a zákazem řízení a Spataro krátce poté odcestoval do Švýcarska. Odvolací soud mu poté v nepřítomnosti trest zpřísnil na tři roky nepodmíněně.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz