Zpravodajství

Klaus se zastal Nečase: Poškodil nás Schwarzenberg!

Klaus se zastal Nečase: Poškodil nás Schwarzenberg!
Zdroj: Mediafax

Prezident Václav Klaus, který v otázce odmítnutí fiskální unie, jež rozpoutala bouři na naší politické scéně, stojí plně na straně premiéra Petra Nečase, se ostře obul do ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

V pondělí večer na summitu EU v Bruselu podepsalo 25 členských států dohodu o fiskální unii. Svůj podpis nepřipojili pouze český premiér Petr Nečas a britský premiér David Cameron. Premiér Nečas kvůli tomu čelí vlně kritiky i ze strany koaličních partnerů.

PSALI JSME:

Odmítnutí fiskální unie rozpoutalo bouři. Rozpadne se česká vláda?
 

Krátce po Nečasově odmítnutí podpisu se hlasitě ozval ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, podle nějž postoj Petra Nečase k fiskální unii poškodil Česko. To ale razantně odmítá prezident Václav Klaus, který v rozhovoru pro Právo prohlásil, že jestli někdo poškodil Česko, byl to právě Karel Schwarzenberg.
 

"Ve chvíli, kdy premiér Nečas vedl složitá jednání v Bruselu, řekl náš ministr zahraničí v televizním diskuzním pořadu věty, které na rozdíl od postoje premiéra Nečase v Bruselu Českou republiku skutečně poškozují.
 

Možná že si pan ministr myslí, že se dá nezávazně a jeho roztomilou češtinou říci cokoliv. Na otázku, jak se mu líbí slova Tomia Okamury, že by mělo dojít ke konečnému řešení cikánské otázky a k vytvoření zvláštního státu pro tyto občany, pan Schwarzenberg rozšafně odpověděl: „Kdyby našel řešení, tak by to bylo hezký. Pokud pan Okamura ví místo na světě, které by bylo dobrovolně postoupeno, aby to byl životaschopný stát, tak to je zajímavá myšlenka.“
 

Nedovedu si představit, že by byl jakémukoliv jinému politikovi u nás či v cizině takový výrok prominut. Já ho panu Schwarzenbergovi v žádném případě nepromíjím. Proto se domnívám, že naši republiku poškodil pan Schwarzenberg, nikoliv pan premiér Nečas,“ zakončil prezident svou kritiku.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz