Zpravodajství

Hackeři zaútočili! Odstavili web Sněmovny

Hackeři napadli další důležitý web. Po stránkách vlády zaútočili ve středu i na Sněmovnu. Web je nyní zahlcený a experti potvrdili, že oba útoky se shodují.

Hackeři ve středu napadli internetové stránky Sněmovny, jejich útoku nedávno neodolal ani web Úřadu české vlády. Již několik hodin jsou stránky téměř nepřístupné. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Podle všeho se jedná o útok z řad hackerů Anonymus. Útok přišel totiž náhle bez jakéhokoliv upozornění či varování. Hackeři si záměrně vybrali jeden ze dnů, kdy web poslanci využívají ve velkém počtu. "Čekali jsme to až zítra, útok vypadá stejně jako nedávný na webové stránky Úřadu vlády," potvrdili webu pracovníci IT oddělení sněmovny.

 "Útok na naše webové stránky mohu potvrdit. Odpojili jsme přístup z vnější sítě a budeme čekat, až útok skončí. Nicméně se potvrdilo, že není nebezpečný, intranet Poslanecké sněmovny funguje bez problémů," potvrdil jejich slova Mediafaxu mluvčí sněmovny Roman Žamboch.

ČTĚTE TAKÉ: POZOR! Anonymous napadli web slovenského parlamentu

Již brzy by se stránky měly zpřístupnit alespoň pro vnitřní potřeby  poslanců a zaměstnanců dolní komory. Experti IT potvrdili, že útok byl proveden stejně jako ten předchozí.

"Proti tomu se nedá nic moc dělat. Odblokovali jsme webové rozhraní, takže zaměstnanci a poslanci dál můžou využívat intranetový systém sněmovny, vnější uživatelé ale ne," vysvětlili serveru počítačoví experti sněmovny.

Anonymus protestují proti podpisu dohody Acta, která má omezit krádeže autorských práv a ochranných známek pomocí volného sdílení a stahování na internetu.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz