Zpravodajství

Breivik: Chci na svobodu. Byl to útok proti vlastizrádcům!

Norský atentátník Anders Breivik, který loni v červenci připravil o život 77 lidí požádal u soudu o okamžité propuštění z vazby. Své vraždění označil za "preventivní útok proti vlastizrádcům". Bylo to vůbec poprvé, co ho mohli novináři v soudní síni fotit.

Atentátník Anders Breivik přišel k soudu v tmavém obleku s želízky na rukou a úsměvem na tváři. Když se posadil, vytáhnul z kapsy saka papír s poznámkami. Bylo to vůbec poprvé, co mohli Breivika v soudní síni novináři fotit a natáčet.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA

Nesouhlasím s uvězněním. Žádám, abych byl okamžitě propuštěn," prohlásil dvaatřicetiletý Breivik na soudním přelíčení, kde se rozhoduje o prodloužení jeho vazby. Podle agentury AP se očekává, že mu soud vazbu prodlouží až do 16. dubna, kdy by měl začít soudní proces.

ČTĚTE TAKÉ:

Breivik půjde znovu v psychitrovi. Podle lékařů blázen není
 

Breivik odpálil 22. července 2011 bombu poblíž vládní budovy v centru Oslo. Pak přejel na ostrov Utöya severozápadně od metropole, kde měli tábor teenageři z mládežnické organizace vládní Norské strany práce, a začal střílet.


 

Výbuch v Oslo zabil osm lidí. Na ostrově Utöya připravil Breivik o život 69 lidí. Byl to největší masakr v poválečném Norsku.
 


 

krt / kos, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz