Jihlavská policie obvinila už pět hokejových a fotbalových fanoušků z výtržnictví. Čtyři se rvali na hokeji, jeden kopal do hlavy soupeře po finále fotbalového poháru. Policisté se navíc v Jihlavě připravují na středeční prvoligové hokejové derby mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. V pohotovosti budou i těžkooděnci.
Zápas Jihlavy a Havlíčkova Brodu patří pravidelně mezi rizikové, stejně, jako zápasy Jihlavy obou týmů s Třebíčí. Policie proto na regionální derby chystá přísná bezpečnostní opatření. „Na bezpečnost občanů, veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu budou dohlížet policisté pořádkové i dopravní služby, včetně pořádkové jednotky a policejních psovodů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina,“ řekl velitel opatření Aleš Indra s tím, že do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu.
Takhle řádili fanoušci při zářijovém zápase v Jihlavě
Policisté tak reagují na výtržnosti, které loni v září doprovázely zápasy Jihlavy a Třebíče. Během zápasu se fanoušci poprali přímo na stadionu, kde nakonec museli zasahovat těžkooděnci. Už v prosinci pak policie na základě videozáznamu obvinila dva fanoušky z výtržnictví. Teď se navíc policistům podařilo z videozáznamu identifikovat další dva výtržníky. „Jedná se o třiadvacetiletého a šestadvacetiletého muže z Třebíče. V prostoru zimního stadionu každý z nich fyzicky napadl další osobu,“ řekl kriminalista Jiří Vojtíšek.
PSALI JSME
Po finále fotbalového poháru se porvali fanoušci Olomouce a Mladé Boleslavi
Stíhání navíc bylo zahájeno i proti fanouškovi Mladé Boleslavi, který loni v květnu v Jihlavě napadl při finále českého fotbalového poháru příznivce Olomouce. „Policistům se podařilo zjistit totožnost útočníka, který na stadionu fyzicky napadl další osobu údery pěstí a kopy nohou, zejména do oblasti hlavy. Následně byl čtyřiadvacetiletý muž z Mladé Boleslavi obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví,“ uvedla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz