APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Masakr pokračuje: Syrská armáda už zase střílí civilisty!

Syrská armáda v úterý ráno opět obnovila palbu na povstalecké město Homs. Jen v pondělí přitom na stejném místě zabila nejméně sto lidí, včetně žen a dětí.

Armáda na město pálí s tanků a raketometů. O nějakém cíleném boji proti povstalcům tedy nemůže být řeč. Při palbě z takových zbraní umírají lidé bez rozdílu pohlaví, věku nebo přesvědčení. Z města se přitom nemohou dostat ani ti, co by chtěli. Ostřelovači pálí i po dětech.
 

"Útoky se opět soustředí na čtvrť Baba Amr. Jeden doktor se tam pokusil v úterý ráno dostat, ale slyšel jsem, že byl zraněn," prohlásil místní stoupenec opozice. "Není tam elektřina, ani telefonní spojení." Město je také bez dodávek jídla, o jehož zbytky se prý navzájem dělí sousedé.
 

Syrský režim tvrdí, že jeho ozbrojené jednotky bojují ve městě, s "teroristy a sabotéry". Homs je centrem povstání proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

ČTĚTE TAKÉ:
KRVAVÁ NEDĚLE: Násilí v Sýrii má dalších 56 obětí

 

Útoky na Homs obnovila armáda v den, kdy do Sýrie přijíždí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. S Asadem chce projednat politické řešení krize.
 

PSALI JSME:
Rusko poslalo zbraně Sýrii! USA žádají vysvětlení

Protesty proti Asadově režimu v Sýrii trvají od loňského března a podle OSN mají na kontě 6200 obětí. Rusko jako dlouholetý spojenec Sýrie disponuje v Radě bezpečnosti právem veta a odmítá rezoluci, která připouští vojenskou invazi. Stejně se zachovala i Čína. Svět je pobouřen a hledá jiná řešení, jak masakr civilistů v Sýrii zastavit.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz