Zpravodajství

V Karibiku se převrhla loď s uprchlíky, zahynulo nejméně 47 lidí

Nejméně 47 uprchlíků z Dominikánské republiky se utopilo, když se jejich loď kvůli špatnému počasí převrátila během plavby na Portoriko. Informují o tom ve středu agentury AFP a Reuters.

Neštěstí, které je jedním z nejhorších tohoto druhu v dějinách Dominikánské republiky, se stalo v sobotu u města Sabana de la Mar asi 155 kilometrů severovýchodně od hlavního města Santo Domingo. Na palubě mohlo být kolem sedmdesáti osob.


Moře vyplavovalo těla obětí na pobřeží několik dní. Ta, která se našla ve středu, už byla v takovém stádiu rozkladu, že je úřady musely okamžitě pohřbít.

ČTĚTE TAKÉ:

HRŮZA! Z moře u Tuniska vylovili 150 TĚL! Byli to upchlíci z Libye...


Ztroskotání lodě s uprchlíky přežilo 18 lidí, které zachránilo námořnictvo. Je ale pravděpodobné, že počet přeživších je vyšší, protože někteří z nich mohli doplavat na břeh, nebo je zachránili rybáři. Několik lidí se stále pohřešuje.


Chudí Dominikánci často odchází za prací do Spojených států. Jednou z cest, jak se tam dostat, je plavba v často nevhodných lodích na sousední Portoriko. Pašeráci lidí za tuto riskantní plavbu vybírají kolem 1000 dolarů (18 600 korun) na osobu.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz