Zpravodajství

Televize Nova ukončí svou analogovou éru

Televize Nova ukončí svou analogovou éru
Zdroj: TN.cz

Televize Nova v neděli 12. února vypíná poslední vysílače, ze kterých vysílala analogově. Vypnutím vysílačů na Jesenicku a Zlínsku tak bude kompletně ukončeno analogové vysílání v ČR.

Posledními dvěma územními oblastmi, kde dosud televize Nova vysílala analogově, jsou Jesenicko a Zlínsko. Analogové vysílání televize Nova bude v České republice kompletně ukončeno v neděli 12. února ve 23:59.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

Ukončení analogového vysílání se týká vysílačů velkého výkonu ze stanoviště Jeseník – Praděd na kanále 50 a Zlín – Tlustá hora na kanále 41 a na ně navázané sítě dokrývačů a převádečů.
 

Jejich vypnutím tak bude zakončen proces digitalizace televizního vysílání, který byl odstartován v roce 2008. Od pondělí 13. února bude možné přijímat vysílání televize Nova na Jessenicku a Zlínsku pouze digitálně, například z vysílačů velkého výkonu Jeseník – Praděd (K53), Zlín – Tlustá Hora (K49) a Zlín – Valašské Klobouky (K49).
 

Od středy 8. února byl do analogového vysílání z daných vysílačů zařazen informační text, který v intervalu 15 minut informuje diváky o tom, že přijímají analogové vysílání, které bude ukončeno minutu před půlnocí 12. února 2012.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz