Zpravodajství

Zemřel "děda Joe" z továrny na čokoládu

V Dublinu zemřel herec David Kelly, který se proslavil se rolí dědedečka Joea ve filmu Karlík a továrna na čokoládu. Bylo mu 82 let.

Irský filmový, divadelní a televizní herec David Kelly zemřel v neděli po krátké nemoci. Dožil se 82 let. Informaci přinesl web tvnoviny.sk.

Proslavil se rolemi v Karlíkovi a továrně na čokoládu či v Polanského Pirátech. Nesmíme opominout ani snímek Nedovo zázračné vzkříšení z roku 1998. Jeho posledním velkým filmem byl Hvězdný prach režiséra Matthewa Vaughna.
 

Na Davida Kellyho ve slavném filmu Karlík a továrna na čokoládu se podívejte ZDE

David Kelly se narodil 11. července 1929 v Dublinu. Svou hereckou kariéru zahájil už v osmi letech. Jako profesionál pro divadlo, televizi a film pracoval téměř 60 let.

V rodném Irsku se proslavil postavou Rashera v miniseriálu Strumpet City. Za herecký výkon ve filmu Waking Ned byl nominován na cenu americké herecké asociace Screen Actors Guild (SAG) a Irská filmová a televizní akademie mu v roce 2005 udělila cenu za celoživotní přínos.

Davida Kellyho přežila jeho manželka Laurie, syn David a dcera Miriam.

muf, hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz