Zpravodajství

KONEČNĚ! Kruté mrazy ustupují, Česko zasype sníh

Extrémní mrazy už Česku nehrozí. Teploty se zvednou a republiku zasype sníh. Přečtěte si předpověď!

Česká republika se o víkendu definitivně rozloučila s arktickými mrazy, zbytek zimy už má mít mírný průběh. Ledový vzduch ze Sibiře nahradí teplejší atlantický, který s sebou přinese teploty kolem nuly, informoval v pondělí mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

V noci ze soboty na neděli padly na celém území Česka teplotní rekordy na 75 měřících stanicích a teploměry často ukazovaly hodnoty pod -30 °C. Tomu už je konec. Zbytek zimy už naměříme většinou od -10 C° do 0 °C°.


ČTĚTE TAKÉ:

SMRTONOSNÉ POČASÍ: Seniora zabila čtyřkolka!

 

"Období silných mrazů právě končí a je nahrazováno změnou cirkulace. Zesiluje tlaková výše nad severním Atlantikem a po jejím severovýchodním okraji se k nám tak bude dostávat přece jen poněkud teplejší, ale i vlhký vzduch, jehož původ je právě nad oceánem," uvedl mluvčí ČHMÚ.

V následujících dnech proto meteorologové očekávají teploty kolem nuly nebo slabě pod nulou, k tomu se přidá občas sněžení.

Úterý bude zatažené až oblačné se slabým sněžením na jihozápadě území. Nejnižší noční teploty klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -14 °C. Přes den naměříme od -4 do 0 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Ve středu už bude sněžit na většině Česka. Nejnižší noční teploty ale neklesnou pod -6 °C, na Moravě a ve Slezsku pod -10 °C. Během noci dojde k oteplení a nejvyšší denní teploty dosáhnou -1 až +3 °C. Meteorologové také upozorňují na tvorbu sněhových jazyků, od vyšších poloh i závějí. Večer se místy může tvořit náledí.

ČTĚTE TAKÉ:

BLÁZNIVÉ POČASÍ: Sever Afriky zasypal sníh! VIDEO

Předpověď na čtvrtek hlásí oblačno až polojasno, ojediněle a na horách místy sněhové přeháňky. Morava a Slezsko musí počítat se zataženým nebem a občasným sněžením či sněhovými přeháňkami. Nejnižší teploty dosáhnou -4 až -8 °C, nejvyšší denní pak -4 až 0 °C. Na čtvrtek platí upozornění ČHMÚ na tvorbu sněhových jazyků a od vyšších poloh i závějí.

Sněžit bude nad Českou republikou pravděpodobně i v pátek. Zatažené až oblačné počasí mohou v Čechách v polohách pod 800 m a na Moravě postupně pod 400 m doprovázet mrznoucí nebo dešťové srážky. Meteorologové varují před tvorbou ledovky. V noci naměříme od -4 do -8 °C, přes den pak -1 až +3 °C.

O víkendu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, zpočátku mrznoucím, od vyšších poloh musíme počítat se smíšenými nebo sněhovými srážkami. Po víkendu bude většinou oblačno, místy sněžení. Teploměry ukážou +1 až -3 °C, postupně -2 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz