Zpravodajství

Rodinná tragédie: Napadl matku a sestru sekerou, pak se podřezal

Muž na Táborsku napadl v úterý odpoledne sekerou svou matku i sestru, poté se zabil. Obě ženy incident přežily, matka je s těžkým zraněním v kritickém stavu v nemocnici.

Tragédie se stala v obci Slapy u Tábora. "Třiapadesátiletý muž zaútočil po rodinné rozepři se sekerou v ruce na svou matku, kterou těžce zranil, zasadil jí několik ran. Pak napadl i sestru, které se ale podařilo ubránit. Vše vyvrcholilo tím, že se muž pobodal nožem do hrudníku a na místě zemřel," uvedl Bajcura.

Sestra pachatele vyvázla z útoku pouze s povrchovým zraněním, které si nevyžádalo lékařské ošetření. "Poté, co se ubránila útoku, přivolala záchranku na lince 155. Matku dopravil do českobudějovické nemocnice v kritickém stavu vrtulník. Případ převzala skupina kriminální služby z Českých Budějovic se specialisty na násilnou trestnou činnost," vysvětlil Bajcura.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

ČTĚTE TAKÉ:

Brutální napadení: Bezdomovkyně pobodala známého

Policie okolnosti případu dále vyšetřuje. "Vzhledem ke smrti pachatele však s největší pravděpodobností věc odloží," dodal mluvčí.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz