Zpravodajství

Ve Varnsdorfu stoupla Mandava, na Liberecku zaplavila voda sklepy a garáže

Ve Varnsdorfu stoupla Mandava, na Liberecku zaplavila voda sklepy a garáže
Zdroj: Mediafax

V neděli se během dne promění srážky z deště na sníh. Bude se tvořit náledí a řidiče potrápí i sněhové jazyky. Kvůli zamrzlým řekám a tání hrozí dokonce i povodně - ve Varnsdorfu vyhlásili druhý povodňový stupeň. Z potoků se vylila voda a zatopila sklepy a zahrady v Libereckém kraji

V neděli bude na území České republiky převážně zataženo s deštěm, v polohách nad 600 m bude padat déšť se sněhem nebo bude sněžit. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, odpoledne v Čechách se bude od západu ochlazovat, v 1000 m na horách bude kolem -1 °C.

Ve Varnsdorfu byl vyhlášen druhý povodňový stupeň

Ve Varnsdorfu na řece Mandava byl dokonce vyhlášen druhý povodňový stupeň. Vážnější škody naštěstí zatím nehrozí. "Led se nahromadil nedaleko měřícího místa stavu hladiny, takže to ukazuje na povodeň, ale platí to jenom v tomto úseku. Rozlití vody zatím nehrozí, koryto je dostatečně hluboké. Ale chceme předejít případným problémům, proto bude do Mandavy nasazen kráčející bagr, který ledové kry uvolní, aby mohly odtéct do Německa,“ uvedl velitel hasičů Sucharda.

Z potoků v Libereckém kraji se vylila voda a zatopila zahrady, sklepy a garáže

Z potoků v Libereckém kraji se během neděle vylila voda a na mnoha místech zatopila zahrady, sklepy a garáže. Máme za sebou už 21 výjezdu během dnešního dne, řekla agentuře Mediafax mluvčí libereckých hasičů Zdeňka Štrauchová.

"Situaci způsobil déšť a vyšší teploty, kvůli kterým taje sníh. Technickou pomoc s odčerpáváním vody potřebovali lidé na Českolipsku v Doksech, Zákupech a Kunraticích u Cvikova. V části obce Zátyní hrozilo vylití vody z rybníka, a proto jsme uvolňovali ledy a čistili místo výtoku," uvedla Štrauchová.

Vylitá voda z potoků hrozila také na Liberecku. "Bylo to v Raspenavě, Českém Dubu nebo u Hrádku nad Nisou, kde se vylil Donínský potok," řekla.

Zdroj: Mediafax

Oblačnost se bude odpoledne a večer od západu protrhávat, místy se vyskytnou přeháňky, postupně ve všech polohách sněhové.

Vítr bude vát mírný jižní až jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s, postupně se bude měnit na západní. Později večer a v noci na pondělí se místy bude tvořit náledí. Na horách se budou místy tvořit sněhové jazyky a závěje.

Příští týden nás bude trápit náledí

Pondělí


V pondělí bude blačno až polojasno, ojediněle nás čekají sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou k -3 až -7 °C, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi -2 a +2 °C.


Vát bude mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s. V noci a k ránu se bude na většině území tvořit náledí.

Úterý


V úterý bude polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě čekejte ojediněle déšť se sněhem nebo sněžení.


Nejnižší noční teploty klesnou k -8 až -12 °C, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi -1 až +3 °C. Vát bude mrný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

  

Jak bude od středy do soboty?


Ve druhé polovině týdne bude oblačno až zataženo, ve středu jen místy, v dalších dnech na většině území. Čekat můžete také občasný déšť, na horách déšť se sněhem. Ke konci týdne bude většinou sněžit.


Nejnižší noční teploty budou ve středu -2 až -6 °C, v dalších dnech +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 2 až 7 °C. Ke konci týdne se podle meteorologů bude ochlazovat.

klab / kos, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz