Zpravodajství

Zpackaný atentát. Prezident přežil výbuch miny, granáty i střelbu kulometem!

Prezident gruzínské odštěpenecké Abcházie Alexandr Ankvab ve středu přežil pokus o atentát, informuje agentura AFP. Při útoku na auto, v němž cestoval, zemřel jeden z jeho bodyguardů.

"Podle předběžných informací explodovala mina, kterou umístili do cesty prezidentova konvoje, na jeho auto pak stříleli z granátometu a samopalu," citovala ruská agentura Interfax abchazské bezpečnostní složky.
 

Osobní strážce podlehl v nemocnici zraněním. Sám Ankvab vyvázl bez zranění.
 

Je to již šestý pokus o atentát na Ankvaba za posledních několik let. Policii se zatím nepodařilo vypátrat pachatele ani jednoho z nich.
 

Ankvab byl zvolen prezidentem loni v srpnu po smrti dosavadního prezidenta Sergeje Bagapše. Západ a většina zemí světa neuznává samostatnost Abcházie, a proto neuznal ani výsledky voleb.

ČTĚTE TAKÉ:
Atentát na Kima? Převrat v KLDR? Nejspíš jen fáma!

 

Opačný přístup zastává Rusko. Mezi Moskvou a Tbilisi dlouhodobě panují napjaté vztahy. Vyhrocená situace vyústila v první polovině srpna 2008 v pětidenní rusko-gruzínskou válku o gruzínský odštěpenecký region Jižní Osetii.
 

Po ukončení bojů a uznání samostatnosti Jižní Osetie a další separatistické oblasti Abcházie Ruskem obě země přerušily diplomatické kontakty.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz