Zdravotně postižení Bolivijci se ve městě La Paz střetli s policisty, informuje v pátek webový portál BBC. Asi padesát invalidů se do města sjelo z celé země, požadují zvýšení státních příspěvků.
Několik demonstrantů bylo zraněno, když se snažili proniknout přes policejní zátarasy k prezidentskému paláci. Zásahové jednotky proti nim nasadily slzný plyn, protestující se bránili holemi a berlemi.
Invalidé od státu požadují roční příspěvek ve výši zhruba 7500 korun. Dosud dostávají jen kolem 30 procent této částky.
Řada protestujících je na invalidním vozíku nebo chodí o berlích. Do administrativního centra země, La Paz, cestovali sto dní, během kterých překonali vzdálenost 1500 kilometrů.
"Je těžké žít s tělesným postižením. Dokonce i naši manželé nás opouští, protože se za nás stydí. Sama se starám o své čtyři děti, vydělávám si praním a žehlením," řekla Domitila Francová, jedna z účastnic protestů.
ČTĚTE TAKÉ:
Protest proti násilí na stadionech v Egyptě potlačuje policie
Handicapovaní lidé mají v Bolívii těžký život, zejména ti chudí, uvádí BBC. Většina budov není přístupná na invalidním vozíku a postižení často nemohou chodit do práce nebo do školy.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz