Zpravodajství

Putin vyhraje prezidentské volby v prvním kole, říká průzkum

Vladimir Putin vyhraje volby ruského prezidenta už v prvním kole, získá v něm dvě třetiny hlasů. Tvrdí to nejnovější průzkum.

Sonda institutu Levada, největší ruské agentury pro výzkum veřejného mínění, dává exprezidentovi a nynějšímu ruskému premiérovi v prvním kole 63 až 66 procent hlasů., Předpovídá to průzkum, o kterém v pátek informuje agentura Reuters.
 

První kolo voleb se uskuteční v neděli 4. března. Pokud některý z kandidátů v něm získá nadpoloviční většinu hlasů, bude vyhlášen prezidentem. V opačném případě bude druhé kolo.
 

Navzdory předvolebním výzkumům i faktu, že o vítězství Putina nepochybují zřejmě ani jeho odpůrci, se tento vlivný politik začíná zajídat stále většímu počtu Rusů.
 

V neděli se například konal jeden z největších protestů, jehož se účastnili výhradně motoristé. Ozdobili svá auta balónky a stuhami v symbolické bílé barvě. Naposledy se takhle projížděli pouze Moskvou, tentokrát se však připojila i spousta dalších ruských měst a protest se rozšířil i do dalších míst světa.

PSALI JSME:
Rusové protestují proti Putinovi. Tentokrát po celém světě

 

Na demonstrativní protestní jízdu vyjeli řidiči ve městech Barnaul, Volgograd, Vologda, Kirov, Lipeck, Novosibirsk, Omsk, Rjazaň, Samara, Petrohrad, Saratov, Tomsk a Ufa. Kromě toho se protestní výjezd  uskutečnil v Paříži, New Yorku a San Francisku.
 

Požadavek čestných voleb vznesli Rusové po prosincových parlamentních volbách, po zprávách o podvodech a manipulacích, které volby provázely.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz