Zpravodajství

Zdravotně postižení nedostali své dávky! Drábek tvrdí, že všechny byly vyplaceny včas

Zdravotně postižení nedostali své dávky! Drábek tvrdí, že všechny byly vyplaceny včas
Ministr Drábek Zdroj: Mediafax

Zdravotně postižení se bouří proti tvrzení ministra Drábka, že dávky jsou vyplácené včas. Národní rada zdravotně postižených musí denně řešit desítky případů, kdy nebyl vyplacen příspěvek na mobilitu.

Národní rada zdravotně postižených (NRZP) ve středu vydala prohlášení, v němž protestuje proti tvrzení ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09), že sociální dávky úřady práce vyplácejí podle harmonogramu. Ministra žádá rada k nápravě, informoval její mluvčí Patrik Nacher.

"Dne 28. února prohlásil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, že byly vyplaceny všechny dávky dle harmonogramu. NRZP ČR protestuje proti prohlášení pana ministra, neboť jsme přesvědčeni, že nevychází ze skutečné situace," uvedl předseda rady Václav Krása.

ČTĚTE TAKÉ:

Průkazy ZTP nahradí nová karta. Podívejte se, jaké vás čekají změny

Denně se prý na radu obracejí desítky lidí, kterým nebyl dosud vyplacen příspěvek na mobilitu za leden letošního roku. "Současně se na nás obracejí občané s tím, že ačkoliv si požádali v lednu o příspěvek na mobilitu, neobdrželi k dnešnímu dni ani rozhodnutí o přiznání této dávky. V poslední době se množí dopisy, které nás informují o tom, že nejsou vyplaceny příspěvky na péči za měsíc leden letošního roku," dodal Krása.

Tyto informace podle Národní rady zdravotně postižených svědčí o tom, že systém výplaty dávek není stále funkční a přispívá k nejistotě občanů, kteří jsou na těchto dávkách závislí.

"Žádáme pana ministra Jaromíra Drábka, aby urychleně přijal nezbytné kroky k nápravě tohoto stavu a pravdivě informoval veřejnost o skutečném stavu a fungování systému výplaty dávek," uzavřel Krása.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz