APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Na stavbě v Ostravě zahynul dělník, zřítil se do výtahové šachty

Na stavbě v Ostravě zahynul dělník, zřítil se do výtahové šachty
Zdroj: Mediafax

Pád z šestadvacetimetrové výšky nepřežil v pondělí odpoledne dělník, který spadl do výtahové šachty na stavbě výškového domu v Ostravě.

Neštěstí se stalo na Vítkovické ulici v Moravské Ostravě, kde se u křižovatky s ulicí 28. října staví nová výšková budova. Okolo půl čtvrté odpoledne se tam sedmačtyřicetiletý zahraniční dělník, který zřejmě svařoval konstrukci ve výtahové šachtě, zřítil i s provizorní stavební podlážkou na které stál, a spadl do hloubky zhruba 26 metrů.

ČTĚTE TAKÉ:

Mladého dělníka ROZMAČKAL náklad JEŘÁBU! Přežil s TĚŽKÝM ZRANĚNÍM!


Zraněného dělníka se sice ještě pokoušeli oživit záchranáři, jejich snaha však byla marná, muž na místě zemřel. Policisté teď vyšetřují za jakých okolností k pádu dělníka došlo, jestli nebyly porušeny bezpečnostní předpisy. “Na místě provedli fotodokumentaci, zjistili totožnost muže, nařídili jeho pitvu, a vyslechli některé zúčastněné,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že pokud se prokáže, že smrt dělníka zavinila něčí nedbalost, hrozí mu trest vězení od jednoho do šesti let.
 

maš, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz