APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Příbramský vyděrač půjde sedět! Hrozil, že vypíchá lidem oči

Vyšetřovatelka případu vydírání a dalších trestných činů obviněného třiatřicetiletého muže z Příbrami do 14 dnů uzavře vyšetřovací spis. Muž od května loňského roku do začátku letošního napadl nejméně sedm osob.

Ve chvíli lednového zadržení mu kriminalisté prokázali třináct případů. "Na konci února však rozšířili obvinění o dalších třináct trestných činů," poznamenala Pavlová. Jedná se o nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, vydírání, nebezpečné vyhrožování, loupež, porušování domovní svobody, krádež, a také krádež a pozměňování platebního prostředku.

"Jak mi vyšetřovatelka sdělila, zbývají už jen poslední tři výslechy svědků," uvedla mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová. Obviněnému muži hrozí až deset let vězení.

Muž se podle policistů živil tím, že napadeným vulgárně nadával, některé napadl i fyzicky, prohledal jim byty či oblečení, ale především po nich požadoval různé finanční obnosy. "V některých případech mu stačilo i několik set korun. Horší byly jeho hrozby, kterými napadené vydíral, například že jim rozdrtí kotníky, zláme nohy, rozmlátí hlavu kladivem, prošlápne koleno, zapálí auto, pozabíjí rodinu či přítelkyni nebo dokonce naloží do auta a vyhodí někde v lese," pokračovala mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
Starka chce po státu stovky milionů! Kvůli zničenému zdraví


Mimo to si zadržený přivydělával i prodejem pervitinu a krádežemi.

K některým případům si přibral i společníky. Na přelomu srpna a září například vnikl spolu s šestatřicetiletým kumpánem do bytu dvaadvacetiletého mladíka, který prohledali, vzali sto korun z peněženky, a poté mu ještě rozbili telefon. V dalším případu přijel začátkem roku s jednačtyřicetiletým společníkem do bydliště čtyřiadvacetiletého muže, po kterém chtěli peníze. Toho dokonce dloubl ukazováčkem do oka s tím, že když jim nedá finanční obnos, oči mu vypíchne. Odnesl si nakonec cigarety a patnáct set korun.

Mladší z jeho společníků je obviněn z loupeže a z porušování domovní svobody, starší z přečinu vydírání.

tn.cz / mediafax / vem

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz