Zpravodajství

Cenám Anděl kraloval Neckář s Klusem! Oba si odnesli po třech soškách

Cenám Anděl kraloval Neckář s Klusem! Oba si odnesli po třech soškách
Zdroj: Mediafax

Tři anděly si z letošního předávání hudebních cen Anděl odnesl Václav Neckář a kapela Umakart – za nejlepší skladbu Půlnoční i video k ní, Neckář navíc také čestného Anděla, který mu zaručil vstup do síně slávy české popové hudby.

Klus si z pražské Incheba Arény odnáší také tři sošky. Akademie mu udělila cenu pro nejlepšího zpěváka a nejlepší i neprodávanější album.
 

O vítězích rozhodovali akademici v přímém přenosu, jména vítězů byla pro všechny do poslední chvíle neznámá.
 

Akademiky z řad hudebníků i hudebních odborníků zaujal nejvíce Tomáš Klus, kterého zvolili zpěvákem roku, jeho album Racek se stalo deskou roku. Klus tak ve zpěvácké kategorii zvítězil nad zkušeným Danem Bártou a mladým lamačem dívčích srdcí Davidem Deylem. Album Racek bylo podle odborníků lepší než Ležatá osmička od Tata Bojs i než Baromantika Lenky Dusilové.

 

PSALI JSME:

CENY ANDĚL: V kategorii skupina roku získali sošku Mandrage
 

Ta ale neodešla s prázdnou, v rámci slavnostního večera si z pražské Incheba Arény odnesla sošku pro nejlepší zpěvačku roku.
 

Dusilová nezískala sošku Akademie populární hudby poprvé. Už v roce 1994 dostala Anděla v kategorii Objev roku, v roce 2000, 2006 a 2008 v kategorii Zpěvačka roku a v roce 2006 v kategorii Album roku rock Mezi světy.
 

Skupinou roku se stali mladí hudebníci Mandrage, objevem roku jejich kolegové a vrstevníci Goodfellas. Akustická skupina Goodfellas vloni v březnu vydala debutové album Robbery blues, kterou nahrála v Kalifornii. K desce Googfellas podnikli společně s kapelou Support Lesbiens turné.
 

Úspěšní byli na letošním udílení cen také Umakart s Václavem Neckářem. Ti si za společný hit Půlnoční, odnesli sošku pro nejlepší loňskou skladbu i Anděla pro nejlepší videoklip.
 

Píseň Půlnoční vznikla jako skladba soundtracku k filmu Alois Nebel. Za doprovodu skupiny Umakart ji nazpíval Václav Neckář. V melancholické baladě ho doprovázejí Jaromír 99, Dušan Neuwerth, Jan P. Muchow, Jiří Hradil a Tomáš Neuwerth a dětské sbory Chorus Angelus a Brécy. Film Alois Nebel získal minulou sobotu tři ocenění Český lev.
 

Slavnostní večer se nesl v rockovém duchu a vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií prokládala hudební vystoupení známých českých hudebníků. V úvodu vystoupila mnohonásobná slavice Lucie Bílá s metalovou kapelou Arakain, později divákům zahrál Klus, Lenka Dusilová nebo Tonya Graves. 

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz