Zpravodajství

Lochkovský most na Pražském okruhu má trhliny! Nic to není, tvrdí ŘSD

Dopravní experti upozorňují na to, že teprve před rokem a půl otevřený most na dálničním okruhu Prahy, má vady, které by v budoucnu mohly ohrozit jeho statiku. Ve svárech mostní konstrukce se objevily trhliny, které se stále zvětšují, informuje v úterním vydání Mladá fronta Dnes.

Podle odborného posudku z Inženýrské akademie, jejž má MF DNES k dispozici to naznačuje, že se nejedná pouze o nedokonalosti při výrobě, ale i o vliv provozu na mostě. Vady ve svarech konstrukce mostu jsou hodnoceny jako "nepřípustné", negativně se na nich projevuje především těžká nákladní doprava. Ředitelství silnic a dálnic zatím most od stavebníků do své správy nepřevzalo a čeká na další posudky.
 

Podle informací televize Nova, která oslovila prezidenta Inženýrské akademie Petra Zunu, se trhliny v mostě nezvětšují. Jedná se o milimetrové spáry, které mohou maximálně ohrozit životnost mostu, ale rozhodně ne statiku.

ČTĚTE TAKÉ:

Doprava kolabovala! Pražský okruh STÁL v OBOU SMĚRECH
 

Pokud by se trhliny i nadále rozšiřovaly, most by se musel kvůli opravě uzavřít. Nebude to ale tak radikální rekonstrukce, že by se zastavil provoz. Ředitelství silnic a dálnic teď jedná se stavebními firmami, jak se k celému problému postaví. Podle generálního ředitele ŘSD ale statika Lochkovského mostu není ohrožena a jízda přes něj není nebezpečná.

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz