Zpravodajství

Lyžař dostal epileptický záchvat na lanovce a zřítil se ze sedačky dolů

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek dopoledne ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku u zraněného muže, který spadl z lanovky. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Neštěstí se stalo kolem půl desáté na sjezdovce Hromovka ve Špindlerově Mlýně. Osmatřicetiletý muž patrně dostal na lanovce epileptický záchvat a zřítil se ze zhruba šesti metrů. Na místě zasahovala kromě vrtulníku liberecké záchranné služby i pozemní posádka z Vrchlabí.
 

"Muž se zranil na hlavě a s podezřením na závažnější poranění byl letecky transportován na traumacentrum liberecké nemocnice," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

"Požádali jsme kolegy z Libereckého kraje o leteckou výpomoc, protože náš vrtulník zasahoval v Praze kvůli transportu jiného pacienta," doplnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Anna Krempová.

ČTĚTE TAKÉ:
Epileptik zemřel za zablokovanými dveřmi WC

 

"Muž byl sice při vědomí a neměl jiná viditelná traumata, než lehké poranění na hlavě, ale vzhledem k výšce, ze které spadl, musí být pro vyloučení dalších skrytých poranění vždy urychleně transportován na traumacentrum," dodal Stanislav Mackovík.
 

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz