Zpravodajství

Zemřel Bronislav Poloczek (†72), hvězda Černých baronů a Hospody

Zemřel Bronislav Poloczek (†72), hvězda Černých baronů a Hospody
Zdroj: tn.cz / Korzo

Populární herec Bronislav Poloczek, který zazářil jako topič Babula v seriálu TV Nova Hospoda, zemřel dnes po dlouhé nemoci ve Vinohradské nemocnici. Byl členem Národního divadla, Ypsilonky, zahrál si v Černých baronech nebo seriálu Ulice. Úmrtí herce v pátek potvrdil mluvčí pražské vinohradské nemocnice Lukáš Matýsek.

Herec, proslulý svou hřmotnou postavou a dunivým hlasem, byl prý v poslední době už jen stínem sebe sama. Dlouho trpěl vážnou nemocí. Minulý týden ho kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu odvezli do nemocnice.
 

"Žil jsem celý život ze dne na den. Teď už jen čekám na smrt. Jsem už starej,“ prozradil před časem smutně reportérům Aha! Herec totiž prodělal mrtvici i infarkt.
 

Měl dokonce zakázané i pití piva, který celý život miloval. Poloczek navíc zůstal skoro sám, milovaná žena mu před lety zemřela a zůstal mu jen syn Bronislav, který se o nemocného tatínka vzorně staral.
 

BRONISLAV POLOCZEK V SERIÁLU HOSPODA:


 

"Byl to strašně hodnej člověk. Já jsem ho poznal ještě v Činoherním klubu, znali jsme se dobře. V Hospodě jsme seděli spolu okolo jednoho stolu a častokrát jsme z toho měli dobrou vůli," řekl agentuře Mediafax režisér a herec Jiří Menzel.
 

"Byl trošku zvláštní, neměl snadný život. Měl své trápení, ale nechával si ho pro sebe. Neměl lehkej život," připojil Menzel další vzpomínku.
 

BRONISLAV POLOCZEK V SERIÁLU HOSPODA:


 

"Je mi to nesmírně líto, byla s ním legrace a byl moc hodnej. Byl to prostě 'méďa'," zavzpomínal na kolegu z Ypsilonky herec Martin Dejdar. "Vzpomínky mám jenom samé dobré. Byl to bezvadnej chlapík a jeden z prvních herců, se kterým jsem spolupracoval," dodal.
 

BRONISLAV POLOCZEK V SERIÁLU HOSPODA:


 

Známý herec Bronislav Poloczek za svůj život ztvárnil desítky rolí v divadle i televizi. Divákům je známý jako kapitán Ořech z Černých baronů i z řady rolí, které za více než dvacet let svého působení ztvárnil na prknech Národního divadla v Praze.
 

Herec Bronislav Poloczek se narodil 7. srpna roku 1939 v Polsku. Poloczek navštěvoval základní školu v Horní Suché a později dojížděl na polské gymnázium Juliusze Słowackého do Orlové. Od roku 1956 působil v Těšínském divadle, zároveň studoval herectví na brněnské JAMU, které dokončil v roce 1961.
 

Během své kariéry působil v divadlech v Brně, Mladé Boleslavi, Pardubicích, Liberci a Praze. V roce 1988 se stal členem činohry Národního divadla v Praze.
 

PŘIPOMEŇTE SI BRONISLAVA POLOCZKA VE FILMU ČERNÍ BARONI:


 

Nezapomenutelnou roli kapitána Ořecha ztvárnil roku 1992 ve filmu Černí baroni podle románu Miloslava Švandrlíka. O čtyři roky později byl obsazen do role Pešáka v seriálu Život na zámku a ve stejném roce dostal nabídku na účinkování v seriálu TV Nova Hospoda. Poloczek zde ztvárnil jednu ze svých nejznámějších seriálových rolí, a to postavu štamgasty Tomáše Babuly.
 

V roce 2006 se herci zhoršil zdravotní stav, především ho trápily nohy a chůze mu dělala velké problémy.
 

PŘIPOMEŇTE SI BRONISLAVA POLOCZKA VE FILMU COPAK JE TO ZA VOJÁKA:


 

Na svém kontě má Poloczek mnoho filmových, televizních i seriálových rolí. Zahrál si například ve filmech Jak dostat tatínka do polepšovny, Jen si tak trochu písknout, Zapomeňte na Mozarta, Podfuk, Smrt krásných srnců, Copak je to za vojáka, Playgirls nebo Rebelové.
 

V posledních letech se objevil ve filmech Bastardi, Saxána a Lexikon kouzel nebo v seriálu České televize Vyprávěj.
 

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz