Zpravodajství

Benzin i nafta opět zdražily a znovu pokořily historické rekordy. Ceny budou dále šplhat nahoru

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět stouply, benzin Natural 95 zdražil v průměru o 35 haléřů na 36,89 Kč za litr, což je nový rekord, nafta zdražila o 16 haléřů také na rekordních 36,81 Kč za litr.

"Příčinou byl růst průměrných cen pohonných hmot na burze v Rotterdamu a velmi pozvolný návrat distribučních marží k průměrným úrovním," poznamenal analytik Petr Čermák ze společnosti Colosseum.

ČTĚTE TAKÉ:

Benzín stále láme cenové rekordy. Zdražil o další dvacetník

Cena ropy Brent v průběhu minulého týdne stagnovala a aktuálně se stále pohybuje na úrovni kolem 125 dolarů za barel. "Cena ropy Brent na světových trzích sice stagnovala, nicméně průměrné ceny benzinu a nafty na burze v Rotterdamu zamířily opět vzhůru. Koruna vůči dolaru mírně posílila a měla by tlumit zdražování. V následujících dnech nicméně ceny pohonných hmot budou pokračovat v růstu," odhaduje Čermák.

Natural 95 je o 93 haléřů dražší než před měsícem, diesel je v meziměsíčním srovnání dražší o 33 haléřů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 2,77 koruny nafta o 3,03 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.

tn.cz / mediafax / kos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz