Zpravodajství

Sanitářka se píchla o jehlu s HIV. Na nemocnici vysoudila sto tisíc

Krajský soud v Pardubicích v pondělí vyhověl žalobě sanitářky, která se při úklidu píchla o injekční jehlu použitou HIV pozitivním pacientem. Za nemajetkovou újmu musí krajská nemocnice sestře zaplatit sto tisíc korun.

Čtyřiačtyřicetileté sanitářce se jehla zapíchla do břicha přes protržený odpadkový pytel. Použitá jehla v pytli neměla být, po použití se ukládá do speciálního pytle, proto žena s podobným rizikem nemohla počítat.
 

Poté, co sanitářce vrchní sestra oznámila, že jehla byla použitá při léčbě HIV pozitivního pacienta, musela žena absolvovat vyšetření a léčbu na infekční klinice. Odškodnění pak žádala zejména kvůli psychickému tlaku, který musela v té době podstoupit ona i její rodina, přestože výsledek testů byl nakonec HIV negativní.
 

Poté, co žena podala žalobu, nemocnice se s ní chtěla vyrovnat mimosoudně a nabídla 20 tisíc korun, což žena odmítla.

ČTĚTE TAKÉ:
Žena s virem HIV dostala za šíření nakažlivé nemoci 2,5 roku vězení!

 

"Krajský soud dnes vyhověl požadavku této ženy a nemocnice musí zaplatit 100 tisíc korun za nemajetkovou újmu. Nejedná se o náhradu škody za zdravotní újmu, takže není třeba psychiatrické vyšetření poškozené," řekla soudkyně Ivana Hrdličková.
 

Spolu s odškodněním musí nemocnice zaplatit také soudní výlohy a advokáta poškozené. Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz