Zpravodajství

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá akci Týden s evropskými fondy

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá akci Týden s evropskými fondy
Zdroj: Mediafax

Dvě konference o budoucnosti kohezní politiky či jednání ministrů pro místní rozvoj zemí V4 a Slovinska chystá na druhou polovinu tohoto týdne ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

Konference se uskuteční v rámci akce Týden s evropskými fondy, řekla v pondělí agentuře Mediafax Jana Jabůrková z MMR.
 

Ve čtvrtek 22. března se uskuteční konference o podmínkách budoucí kohezní politiky EU v oblasti zaměstnanosti a sociálního začleňování. Zúčastní se jí ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV), ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) či eurokomisař pro zaměstnanost a sociální věci László Andor.
 

V ten samý den se bude také konat neformální jednání ministrů pro místní rozvoj zemí V4 a Slovinska.
 

"Bude zde představený společný dokument V4 a Slovinska 'Deklarace Visegrádské skupiny zemí a Slovinska', který zdůrazňuje význam kohezní politiky pro rozvoj regionů, pro posílení jednotného trhu, pro integrovaný územní rozvoj a pro snižování dopadů krize," uvedla ředitelka odboru komunikace MMR Jana Jabůrková.
 

Na jednání budou kromě ministra Jankovského a eurokomisaře Andora přítomní také eurokomisař pro regionální politiku Johannes Hahn a předseda slovenské KDH Ján Figel´.
 

O den později, tedy v pátek 23. března, se pak uskuteční konference nazvaná Budoucnost kohezní politiky v oblasti konkurenceschopnosti a růstu. Na ní promluví například ministr Jankovský, eurokomisař Kahn či europoslankyně Danuta Hübner.

red, Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz