Zpravodajství

Obama přijel zkontrolovat Severní Koreu. Země hrozí vypuštěním raket

Americký prezident navštívil demilitarizovanou zónu na hranicích Severní a Jižní Koreje. Důvodem je rostoucí napětí, kvůli plánovanému vypuštění severokorejských raket dlouhého doletu. V pondělí se Obama zúčastní summitu o jaderné bezpečnosti v Soulu.

Barack Obama během své první návštěvy demilitarizované zóny pochválil práci amerického vojska, které zde slouží. "Nemohli byste být hrdější na to, co děláte, jste na hranici svobody,“ řekl a zároveň dodal, že rozdíl mezi dvěmi stranami hranice nemůže být větší. Poté vyjádřil úctu vojákům, "kteří byli ochotni vytvářet prostor a příležitost pro svobodu a prosperitu.“ Dalších deset minut strávil pozorováním Severní Koreje s dalekohledem, informoval server BBC.

Pondělního summitu v hlavním městě Jižní Koreje se zúčastní představitelé padesáti zemí. Hlavním cílem konference bude snaha najít řešení, jak zamezit ozbrojeným násilníkům získat navíc i nukleární zbraně. Jaderný program Pchjongjangu není na programu a Severní Korea se summitu neúčastní.


ČTĚTE TAKÉ:

USA s Jižní Koreou zahájily společné vojenské cvičení

Barac Obama o jaderném programu Sevení Koreji bude přesto diskutovat s čínským a ruským prezidentem. Společně se budou zabývat i znepokojujícím nukleárním programem Íránu.


 

anš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz