Zpravodajství

Fotbalová zvěř: Opilí fanoušci Ostravy se vlámali do zamčené restaurace a napadli personál!

Policie zatýkala fotbalové fanoušky. Ostravští chuligáni rozbili dveře zamčené restaurace a napadali ochranku. Většina zadržených byla silně opilá.

Čtrnáct chuligánů pozatýkala policie v Uherském Hradišti v souvislosti s průběhem sobotního fotbalového utkání místního klubu s Baníkem Ostrava. Někteří jsou podezřelí ze spáchání trestných činů, jiní ze spáchání přestupků a zbylí nebyli schopni v ulicích prokázat svou totožnost, zjistil Mediafax.
 

Zřejmě k nejvyhrocenější situaci došlo před zápasem v restauraci u fotbalového stadionu, kdy chuligáni z Ostravy rozbili zamčené dveře restaurace, vnikli do prostoru fanoušků domácích a začali napadat muže z bezpečnostní agentury.
 

PSALI JSME:

Vedení Baníku odsoudilo řádění svých fanoušků
 

Krátce na to policisté zadrželi dva mladíky, kteří poblíž stadionu ukradli domácím dvě fanouškovské šály. "Oba mladíci, z nichž jeden je z Polska, jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže," řekl policejní mluvčí. Ve třech případech pozatýkali policisté několik dalších chuligánů, které jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. "Většina předvedených osob byla dosti opilá," konstatoval Mergental.
 

"Policisté z pořádkové jednotky bleskově zasáhli, zabránili v dalším napadání, oba pachatele svedli na zem a zajistili. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci," řekl v neděli agentuře Mediafax policejní mluvčí Aleš Mergental.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Fotbaloví fanoušci zbili a svlékli do naha příznivce jiného klubu

Policisté mezi "fanoušky" hostí zaznamenali na dvacet radikálů z Polska. "V davu příznivců Baníku jsme rozeznali také tři muže, kteří mají vysloven zákaz vstupu na fotbalové stadiony. Ani jeden z nich však zákaz neporušil a branou stadionu neprošel," popsal šéf uherskohradišťské policie Bronislav Šabršula, který celému bezpečnostnímu opatření velel. "Vzhledem k velkému počtu fanoušků hostů při nejrizikovějším zápase, který se v této sezóně v Uherském Hradišti odehrál, je možné mluvit o tom, že se policistům podařilo udržet bezpečnost a pořádek ve městě," dodal.

Fotbalové utkání sledovalo na šest tisíc fanoušků domácích a na sedm set příznivců hostí. V ulicích Uherského Hradiště patrolovalo kvůli tomu přes sto policistů z Ostravy, Zlína a Uherského Hradiště.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz