Zpravodajství

"Rozhovory před popravou" končí. Číňané přijdou o oblíbený pořad

Čínská televizní show "Rozhovory před popravou" končí. Pět let se pravidelně objevovaly na obrazovkách v Číně rozhovory s odsouzenými k smrti jen pár hodin před vykonáním trestu.

Pořad plný emocí by v mnoha zemích jistě považovali za neetický. Čínská televize však pět let vysílala pořad s názvem "Rozhovory před popravou", ve kterém populární moderátorka Ding Yu zpovídá krátce před popravou odsouzené, napsal portál tvnoviny.sk.

"Nechápu, jak jste mohla upálit manžela zaživa?" ptá se Ding Yu, přezdívaná kráska mezi zvířaty, v jednom z rozhovorů ženy, která plačky před kamerou skrývá tvář v dlaních při vědomí, že za pár hodin zemře. "Velmi mě bil. Už jsem to nedokázala snášet," odpovídá s pláčem žena.

V Číně platí zákon, že odsouzení musí být popraveni do týdne od vynesení rozsudku. Většina rozhovorů tak byla plná emocí ovšem i necitelnosti. Odsouzení mnohdy zoufale litují svých činů a prosí, zatímco moderátorka Ding Yu jim chladně pokládá otázky.

ČTĚTE TAKÉ:

Krutá poprava v Bělorusku. Atentátníka z metra střelili do krku

V Číně je každý rok popraveno nejvíce lidí na světě. Odhady se pohybují v řádech tisíců, přesné číslo ale není známé. Trest smrti je možný dostat za 50 druhů prohřešků  včetně korupce a pašování. Poprava většinou probíhá drsným způsobem - odsouzený je donucený kleknout na kolena a je zastřelen ranou do týla.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz