APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

ODS vyzvala Béma ke složení poslaneckého mandátu

ODS vyzvala Béma ke složení poslaneckého mandátu
Zdroj: Mediafax

Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma a vyzvalo jej, aby odešel ze sněmovny.

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

ČTĚTE TAKÉ:

Exprimátor Bém požádal o pozastavení členství v ODS, chce očistit své jméno


Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.


Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

PSALI JSME:

Nazdar, Mazánku. Jak si Bém s Janouškem dělili vliv v Praze


MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).


Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.
 

maš, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz