Zpravodajství

Chtěl nás všechny zabít, tvrdí cestující, kteří zpacifikovali šíleného pilota

Při úterním letu společnosti JetBlue z New Yorku do Los Angeles zešílel kapitán letadla. Křičel: "Naposledy se pomodlete! Zřítíme se!". Zpacifikovali ho cestující, kteří jsou přesvědčeni, že by jinak s letadlem zamířil k zemi.

Clayton Frederick Osbon (49) létal pro společnost JetBlue 12 let, během úterního letu z New Yorku do Los Angeles se ale podle cestujících kapitán pomátl. Jeho podivné chování začalo dělat starosti druhému pilotovi. Ten se proto, když Osbon odešel zhruba třetí hodinu letu na toaletu, pro jistotu zamkl v kokpitu.

PSALI JSME:

"Bomba! Zřítíme se! Modlete se!" Vyděsil pomatený pilot pasažéry letadla

 

Učinil tak právě včas, protože když kapitán z toalety vyšel, vběhl do uličky mezi cestující a začal křičet. „Sestřelí nás! Zřítíme se! Modlete se! Modlete se!“ječel podle šokovaných cestujících. Dále vykřikoval něco nesrozumitelného o al-Káidě, terorismu, Iráku, Iránu a Afghanistánu. Načež se jal do kokpitu dobývat se slovy: „Dej mi ten kód! Dej mi ten kód!“
 

Vtom se na něj vrhli čtyři pohotoví cestující a zpacifikovali ho. Tony Antolino (40), šéf bezpečnostní firmy, Paul Babakitis, bývalý policista, David Gonzales, bývalý bachař a ještě jeden muž.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Všichni čtyři jsme ho přišpendlili k zemi. Cítil jsem, že kdyby se dostal dovnitř, pokusil by se zamířit čumákem letadla k zemi. Leželi jsme na něm až do přistání,“ popsal listu Daily Mail Antolino.
 

"Prostě jsem nechtěl, aby otevřel ty dveře. Věděl jsem, že kdybychom mu to dovolili, tak tady dnes nesedíme,“ dodal Gonzales. "Nechtěli jsme mu ublížit, jen jsme se snažili, aby se uklidnil.“

Kapitána Osbona zpacifikovali pohotoví cestující:

 


Letadlo se 139 lidmi na palubě bezpečně nouzově přistálo na letišti v texaském Amarillu také díky tomu, že kapitánovy povinnosti převzal jeden z pasažérů ze kterého se vyklubal pilot mimo službu.
 

A rovněž díky skutečnosti, že se to v letadle hemžilo silnými a pohotovými muži. Kapitán Osbon totiž paradoxně zešílel na letu, který směřoval do Las Vegas na Mezinárodní konferenci o bezpečnosti. Kapitána z letadla snesli přivázaného k vozíku a odvezli do nemocnice.

Nervově zhrouceného pilota odvezli do nemocnice:


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz