Zpravodajství

Na výletní lodi hořelo, nyní míří do přístavu

Na luxusní zaoceánské výletní lodi Azamara Quest, na které se je zhruba 600 západních turistů a asi 350 členů posádky, hořelo. Loď už míří do malajského přístavu.

Plavidlo bylo dlouhou dobu bez pohodnu a unášel ho proud. Nyní je na cestě do přístavu Sandakan, který leží na východě malajského státu Sabah. V pohybu ji udržuje záložní generátor.

"Všichni pasažéři jsou v pořádku," řekl velitel filipínské pobřežní stráže Perfecto Eden. Výletní loď podle jeho slov doprovází plavidlo filipínského námořnictva. Zůstane u ní, dokud nevpluje do malajských vod.

PSALI JSME:

Další luxusní loď v nouzi! Silversea Shadow pluje s dírou v trupu

Při požáru bylo zraněno pět členů posádky. Nikomu z převážně amerických nebo evropských pasažérů se nic nestalo.

 Filipínská pobřežní stráž vyslala do střední části Suluského moře, kde se loď Azamara Quest nachází, záchranné plavidlo.

ČTĚTE TAKÉ:

Ztroskotání Concordie: Stále hledají skoro 50 nezvěstných!

Zaoceánská loď vyplula ve středu z Manily a mířila do Indonésie a následně do Singapuru. Plavidlo pluje pod vlajkou Malty a má výtlak 30 277 tun.

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz