Zpravodajství

Soumrak multikin? V Praze zavřeli už druhé! Pro nezájem diváků

V Praze skončilo další velké multikino. S posledním březnovým dnem definitivně zavřelo své brány kino Cinema City Park Hostivař. Je to historicky druhé pražské multikino, které pro nezájem diváků skončilo.

Multikino Cinema City Hostivař bylo prvním moderním multikinem v Praze. Divákům se otevřelo v roce 2000. Nabízelo osm moderních a klimatizovaných sálů s obřími plátny pro celkem 1730 diváků.
 

Za posledních dvanáct let kino změnilo třikrát název a majitele. Nejprve fungovalo dva roky pod názvem kino Ster Century, do loňska pak jako Palace Cinemas. Všichni provozovatelé se dlouhodobě potýkali s nízkou návštěvností a prodělečným provozem.
 

Jak uvádí server digitalnikino.cz, v Hostivaři byl zdigitalizovaný pouze jeden kinosál z osmi. Je tedy pravděpodobné, že provozovatelé kina, kteří stáli před nutností rozsáhlé a nákladné technické inovace, se raději rozhodli provoz ukončit.
 

Společnost Cinema City však ukončení kina nijak veřejně neoznámila ani nekomentovala. Z jejích webových stránek pouze zmizel program kina na následující týdny, přesněji řečeno, seznam zůstal prázdný.

ČTĚTE TAKÉ:
Záchrana kina Metropol: na opěrky vyšijí vaše jméno!

 

Multikino Cinema City Hostivař není prvním velkým kinem, které v Praze ukončilo svůj provoz. Prvním se stal v roce 2008 multiplex v pražském obchodním centru Novodvorská Plaza. I ten tehdy provozovala společnost Cinema City. Toto kino nabízelo divákům pět promítacích sálů o celkové kapacitě 848 míst. Důvodem ukončení provozu kina byla i tehdy nízká návštěvnost.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz