Zpravodajství

Další kšeft pro Babiše: Bude mít v Česku krokodýlí jatka!

V České republice se zřejmě už v létě začnou porážet krokodýly na maso. Vyhlášku teď po roce příprav schválilo ministerstvo zemědělství a poslalo ji k formálnímu souhlasu do Bruselu.

V zemi je přitom jediná krokodýlí farma, kde jsou tito plazi už tak velcí, že mohou okamžitě zamířit na jatka. Dosud jejich porážku žádný předpis nepovoloval.


Úředníci začali před rokem chystat vyhlášku, která krokodýlí jatka v Česku povoluje. V létě má začít platit.

ČTĚTE TAKÉ:

Agresivní krokodýli útočili na lidi! Zoo Zlín zrušila chov

„Ministerstvo vyhlášku připravilo a schválilo, odeslalo ji do Bruselu k notifikaci. Na přelomu června a července by v ideálním případě měla vstoupit v platnost,“ řekl mluvčí Ministerstva Průmyslu a obchodu Jan Žáček.


Farma s jatečními krokodýly je v Česku jen jedna. Tu před časem koupil holding miliardáře Andreje Babiše. V současné době je na ní 200 krokodýlů, kteří jsou už dost velcí, aby skončili na jatkách. Tam by je čekalo omráčení a vykrvení.


V zahraničí se kilo masa z krokodýla prodává zhruba za 380 korun. K nám se zatím vozilo jen zmražené. Dvousetgramový krokodýlí steak vás pak v pražské restauraci vyjde zhruba na 700 korun.

Ještě cennější je krokodýlí kůže. Za kabelky z ní vyrobené chtějí prodejci i sto tisíc korun. Ochránce přírody ale krokodýlí jatka dráždí. Někteří zoologové však zastávají názor, že je lepší zabíjet krokodýly z farem, než ty v přírodě.

kos, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz