APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Strašná smrt! Při výbuchu cisterny pro jednotky NATO uhořelo sedm lidí

Palivová cisterna s dodávkami pro jednotky NATO v pátek havarovala v Afghánistánu. Při výbuchu uhořelo nejméně sedm lidí, informuje agentura AFP.

K incidentu došlo v provincii Kandahár. Místní představitelé uvedli, že nehodu cisterny nezavinili povstalci. Podle vesničanů však na cisternu zaútočili členové radikálního islamistického hnutí Taliban granátomety.


"Palivová nádrž se zásobami pro koaliční jednotky ISAF se převrátila a vznítila, vybuchla rovněž menší dodávka, která projížděla poblíž," uvedl šéf bezpečnosti okresku Pandžwají Sardar Mohammad.


Sedm lidí při nehodě uhořelo a další tři utrpěli zranění.

ČTĚTE TAKÉ:

OHNIVÉ PEKLO: Ozbrojenci ZNIČILI KONVOJ cisteren NATO!


Mezi Afghánci stoupá vlna odporu vůči zahraničním vojákům. Islámské povstalce, afghánské vojáky i řadové obyvatele středoasijské země podráždilo nedávné pálení koránu na americké základně Bagrám i smrt 17 vesničanů, které postřílel americký voják.


V zemi je 130 000 zahraničních vojáků NATO, z toho téměř 90 000 Američanů. Většina by měla odejít do konce roku 2014.

maš, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz