APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Být chlap, dala bych Kalouskovi pár facek, píše Klasnová

"Být chlap a nebýt v politice, vytnu panu Kalouskovi pár výchovných políčků," napsala místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová ve svém otevřeném dopise.

A co místopředsedkyni Věcí veřejných Kateřinu Klasnovou tak rozlítilo? "Vytnula bych mu je za jeho slova na adresu VV ve včerejších rozhovorech. Jakým právem uráží členy VV ve všech krajích, když nás označuje za zločince?! Ministr financí už mnohokrát předvedl, že - jakkoli je chytrý a politicky předvídavý - své emoce na uzdě udržet nedokáže," kritizuje Klasnová v otevřeném dopise.


Přestože Klasnová v dopise uvedla, že "nechce naskakovat na Kalouskovu útočnou notu", nenechala na ministru financí suchou nit. Obvinila ho ze zadlužení České republiky, ze spřáhnutí se s komunisty i z toho, že nikdy neprosadil zpřísnění veřejných zakázek.


Klasnová ve svém dopise také uvedla, že ji těší, že nemusí vyjednávat s ministrem financí. "Svým kolegům jednání s tímto politickým hulvátským matadorem opravdu nezávidím," prohlásila Klasnová.

Dopis napsal i Jarolím


Otevřeného dopisu členům VV jako formy prohlášení využil v sobotu Tomáš Jarolím, bývalý místopředsedy strany Věci veřejné pro boj s korupcí. Ten ve svém dopise vyjadřuje podporu Radku Johnovi a také jako člen krajské rady VV Ústeckého kraje požaduje vyloučení ministra dopravy Pavla Dobeše ze strany Věcí veřejných. "Prohlášení Dobeše, že nedodrží závazné usnesení grémia a nepodá rezignaci na funkci ministra dopravy, jak se osobně zavázal na grémiu, jasně ukazují na hrubé a úmyslné porušení stanov," zveřejnil bývalý místopředseda.


ČTĚTE TAKÉ:

Ministrem školství by mohla být Klasnová, tvrdí její kamarádka a vicepremiérka Peake

Vládu zřejmě čeká zemětřesení! Dobeše může následovat Drábek, říká Klasnová


Jarolím také prohlásil, že z rétoriky některých členů a poslanců VV sleduje snahu o smířlivost a větší loajálnost k našim koaličním partnerům. "Mám dokonce pocit, že jde o "kamarádíčkování se" a bezmeznou spolupráci. Vyhranění se primárně jako liberální strana anebo "sociální“ pojistka, je pro mě v rozporu s původní ideou VV o straně s protikorupčním záměrem a potenciálem," zveřejnil své názory Jarolím
 

K uklidnění situace nabádá vicepremiérka Karolína Peake (VV) "Zdá se mi ale, že náš problém je kromě nepochybné nezkušenosti také to, že namísto pozitivní prezentace úspěchů se buď utápíme ve vnitřních problémech, nebo se soustředíme na útočení na všechny ostatní, případně na odrážení útoků zvenčí," říká Peake.

anš, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz