Zpravodajství

Podívejte se, jak se Lucka Borhyová připravuje na vysílání

Půvabná moderátorka Lucie Borhyová má náročné zaměstnání, v němž je všemi ostře sledovaná, a musí ho ještě skloubit s péčí o malého Lucase.

V práci se Lucie snaží, je-li to aspoň trochu možné, na rodinné starosti zapomenout a plně se koncentrovat na přípravu hlavní zpravodajské relace. Jako dívce jí to šlo samozřejmě lépe než jako paní s malým synem. Když je právě nemocný, je pro moderátorku absolutní koncentrace velice složitá.

HLASUJTE V TÝTÝ PRO LUCII BORHYOVOU ZDE

Mnozí diváci se mylně domnívají, že moderátoři hlavní zpravodajské relace zprávy pouze čtou. Ve skutečnosti je to samozřejmě nesmysl, každý den procházejí složitou přípravou, která moderováním Televizních novin pouze vrcholí, ovšem tomu předchází složitý proces.

PODÍVEJTE, JAK KRÁSNĚ SE OBLÉKÁ:

Na přípravě zpráv se Lucie Borhyová pochopitelně podílí. Do práce nastupuje už kolem 14 hodin, protože tehdy začíná celý řetězec pracovních porad. Poté se moderátoři setkávají s redaktory a ještě později si veškeré texty zpráv přepisují a upravují.  Moderování Televizních novin je až ta poslední fáze.

ČTĚTE TAKÉ:

Těhotná Tereza Bebarová ukázala bříško

Lucie Borhyová: nejkrásnější moderátorka

Dámy, pozor: Saša Rašilov má novou manželku!

Bez zajímavosti rozhodně není také to, jak se krásná moderátorka do zpravodajské relace obléká. Podle hlavní kostymérky jí sluší v první řadě jemné pastelové barvy: růžová, tyrkysová, béžová, šedivá. Na klopu neuzavřených sak se připíná zajímavá ozdoba.

Když čekala Lucie Borhyová miminko, oblékali ji kostyméři do úpletu, protože saka by trčela. A co vlastně jedné z nejkrásnějších žen Novy nesluší, co by nosit neměla?

"Neměla by nosit silné, těžké materiály a saka s velkými vycpávkami, protože rozšiřují ramena, a to nemá Lucie ráda. Co se týká barev, nesedí jí temné barvy, například temně hnědá, ale čokoládová ano," říká šéfkostymérka zpravodajství Jaroslava Voláková

Narodila se 16. dubna 1978 v Praze ve znamení Berana. Maturitní zkoušku složila na gymnáziu a poté odcestovala na rok za studiem angličtiny do Velké Británie. Po návratu začala studovat Vyšší odbornou školu publicistiky a mimořádný kurz oboru produkce na FAMU.

Během studia docházela na praxi do televize Nova, kde zastávala funkci pomocné redaktorky ve zpravodajství, a na praxi do Českého rozhlasu. Zhruba po roce dostala od tehdejší šéfredaktorky zpravodajství Věry Duškové nabídku na moderování Televizních novin.

Na obrazovce se poprvé objevila 5. srpna 1999. Společně s Reyem Korantengem vytvořili jednu z nejoblíbenějších moderátorských dvojic. Za 11 let působení v televizi Nova získala mnoho diváckých i televizních ocenění. V anketě ANNO vyhrála kategorii Objev roku, několikrát se stala nejoblíbenější ženou TV Nova a pravidelně obsazuje horní příčky v anketě TýTý.

Kromě Televizních novin moderuje magazín Televizních novin Víkend. Má za sebou uvádění řady úspěšných celovečerních pořadů – namátkou jmenujme Český Slavík, Ples Českých Slavíků na Žofíně, Motorka roku, charitativní pořad Srdce patří dětem nebo otevírání nového zpravodajského centra pod názvem Zůstaňte s námi.

Má za sebou účinkování v pořadech Doremi, Hogo Fogo, Maxi Clever, Volejte Novu, Eso a v řadě dalších. V roce 2007 byla oslovena na účinkování v taneční soutěži Bailando, kde sklidila taktéž úspěch. Moderuje různé společenské akce, jako jsou například módní přehlídky, plesy, golfové turnaje a další.

Ve volném čase se mimo jiné věnuje golfu, fotografii, malování, cestování, lyžování a dalším sportovním i jiným aktivitám. Lucie 11.12. 2008 v půl dvanácté dopoledne porodila svého prvního potomka. Se svým řeckým přítelem se těší z krásného a zdravého chlapečka jménem Lucas.

doma.cz/em
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz