Zpravodajství

OTŘESNÉ VIDEO: Barbarský náboženský rituál. Kněží házejí děti ze střechy!

Hysterický pláč a nářek dětí doprovází barbarskou tradici. Rituál velí kněžím shazovat batolata ze střechy chrámu. Má jim to přinést štěstí a prosperitu. Na místo toho je to však silně traumatizující zážitek.

Každoročně se při barbarské tradici v jižní Indii ozývá dětský pláč. Ve městě Karnataka dodržují totiž otřesnou tradici, která má dětem přinést štěstí, zdraví a prosperitu. To, co jim ale zaručeně přináší je hysterie a vyděšené uvzlykané oči. Každoročně je totiž házejí dolů ze střechy chrámu. Informoval o tom portál dailymail.co.uk.

Tradice se týká jak hinduistů, tak i muslimů. Dítě, které visí přes okraj střechy chrámu, drží za ruce a nohy kněz, který s ním zuřivě třese. K smrti vystrašené dítě pak hodí do davu. To padá z 10 metrů. Dole na něj čeká napnuté prostěradlo, do kterého ho chytají místní muži.

Jakmile dítě bezpečně přistane, dav začne divoce slavit. Aktivistům se tuto krutost podařilo minulý rok zakázat. Minulý týden se však na střeše chrámu v Nagrale vše opakovalo. "Jsem tím naprosto šokován. Není to prostě jen věc vlády, musíme poučit všechny ty, kteří se účastní tohoto barbarského zvyku- chrámové kněží a obce,“ řekl Lov Verma z Národní komise pro ochranu dětských práv.

ČTĚTE TAKÉ:

Krutá tradice: Bulhaři každé jaro týrají psy!

Účastníci rituálu navíc tvrdí, že navštěvování obřadů je jejich náboženskou povinností. "Naše náboženské víry nás táhnou k tomuto obřadu každý rok,“ řekl portálu jeden z návštěvníků.

klab, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz