Zpravodajství

Kadeřnicím zakážou podpatky! DALŠÍ ABSURDITY Z BRUSELU

Bruselští úředníci spáchali další absurdní směrnici. Měla by být podepsána tento měsíc a mimo jiné zakazuje kadeřnicím nosit boty na podpatku, snubní prstýnky a hodinky. Také upravuje, o čem si smějí povídat.

Byrokrati dospěli k závěru, že boty na podpatcích jsou nebezpečné, neboť by kadeřnice mohly uklouznout a podle nové direktivy tak budou smět nosit pouze "plochou obuv s protiskluzovou podrážkou“, uvádí britský Daily Mail.
 

Bizarní směrnice kadeřnicím dále zakazuje nosit jakékoli šperky, hodinky a dokonce snubní prstýnky, protože je to prý nehygienické. Bruselští úředníci rovněž volají po menším počtu ostříhaných hlav za den, aby se tak zabránilo "emočním kolapsům“. Co je tím myšleno, zatím nikdo nepochopil.

ČTĚTE TAKÉ:

Česko trápí nedostatek vajec! Kvůli nařízení EU
 

Nová pravidla také kadeřnicím nakazují "pravidelné společenské rozhovory“ a jakýsi "kód pro témata klevetění“, údajně proto, aby na pracovišti zavládlo "mentálně příjemné a zdravé prostředí“. Otázkou je, zda-li mentálně zdravé prostředí vládne v Bruselu.
 

Britský ministr pro zaměstnanost Chris Grayling uvedl: "Měli bychom pracovní místa vytvářet, a ne je nesmyslně likvidovat. Tyhle pitomosti musí přestat. Je to absurdní a já udělám všechno proto, abych to zastavil.“
 

To se ale pravděpodobně nepodaří. Dohoda mezi sociálními partnery, tedy kadeřnickými odbory a zaměstnavateli, by měla být podepsána už tento měsíc a bruselští byrokraté v takovém případě podobné návrhy přijmou "často“. Směrnice by měla následně platit pro všech 27 zemí EU.
 

Další absurdní směrnice EU
 

Bláznivá kadeřnická směrnice zdaleka není prvním nařízením, kterým nás bruselští úředníci oblažili a nad kterým zůstává rozum stát.

Zakřivení banánů a okurek
 

Tento zákon byl natolik absurdní, že to ve finále musela uznat i EU. Sedmistránkové nařízení č. 1677/ 88 o vzhledu okurky, ve kterém mimo jiné stojí, že výběrové okurky musí být “dobře tvarované a téměř rovné (maximální výška oblouku: 10 mm na 10 cm délky okurky)“, úředníci stáhli.
 

K podobnému kroku se bruselští byrokrati statečně odhodlali i v případě banánového nařízení č. 2257/ 94, kde se zase uvádí, že banány výběrové jakosti "nesmí mít vady, s výjimkou velmi lehkých povrchových poškození nepřesahujících celkem 1 cm plochy prstu", a že všechny banány musí "dosahovat délky nejméně 14 cm a stupně plnosti nejméně 27 mm a být bez znetvoření a anomálního zakřivení plodů". Směrnice byly zrušeny v roce 2009.
 

Rtuťové teploměry
 

Aby nám ale snad absurdní nařízení nechyběla, zakázal Brusel v roce 2009 klasické rtuťové teploměry, které označil za nebezpečné. Rtuť sice jedovatá je, ale rozhodně ne v množství obsaženém v teploměru, takže těžko říct, jaké nebezpečí měli úředníci na mysli. Každopádně ironií je, že nemocnicím ponechali výjimku, protože rtuťové teploměry jsou spolehlivější než digitální…
 

Balonky a frkačky
 

Úředníci EU mají rovněž starosti o bezpečí našich dětí. Ohrožuje je prý nafukování balónků. Podle nejnovější směrnice tak děti do 14 let nesmějí nafukovat pouťové balónky a troubit na frkačky bez dozoru dospělé osoby.

PSALI JSME:

TO SNAD NE! EU zakázala dětem nafukovat balónky! Vadí jí i plyšáci!
 

"Hračky a aktivity, například nafukování balónků jsou součástí dětských her od nepaměti. Pomáhají dětem stát se samostatnými. Tato nová směrnice a její předpisy potlačují schopnost dětí poznávat svět přirozeně a formou her. Do jejich života vnášejí akorát další pravidla a omezení,“ varoval britský sociolog Frank Furedi z univerzity v Kentu.
 

Žárovky
 

Další směrnice, kterou v současnosti plníme, nám zakázala klasické žárovky, protože je prý potřeba nahradit je úspornými. Spořivé žárovky jsou úsporné zejména v tom, že vydávají horší světlo. Také jsou několikrát dražší a podle německých vědců uvolňují do okolí karcinogenní látky.

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz