Zpravodajství

Vrah zabil celkem 6 žen včetně 17leté dívky. Popravili ho injekcí

Na Floridě popravili smrtící injekcí Davida Alana Gorea odsouzeného za vraždu sedmnáctileté dívky, informuje v pátek agentura Reuters. Gore se přiznal, že v 80. letech zavraždil ještě dalších pět žen.

Osmapadesátiletého muže popravili ve věznici u města Starke. Za mrtvého byl prohlášen ve čtvrtek v 18:19 místního času (pátek 00:19 SELČ).
 

Gorea odsoudili k trestu smrti za únos a vraždu sedmnáctileté Lynn Elliottové z roku 1983, která tehdy se čtrnáctiletou kamarádkou stopovala k pláži. Přiznal se, že dívku také znásilnil, ačkoliv z tohoto zločinu obžalován nebyl.
 

Po odhalení případu vyšlo najevo, že Gore se svým starším bratrancem Fredem Waterfieldem mezi únorem 1981 a červencem 1983 znásilnil a zabil řadu dalších žen. Dvojice pronásledovala oběti po plážích a silnicích při východním pobřeží Floridy.
 

Gore se přiznal k vraždám dalších pěti žen, za jejichž smrt dostal doživotí. K smrti byl odsouzen v roce 1984 a znovu v roce 1992 poté, co byl původní rozsudek změněn. Waterfield si na Floridě odpykává doživotní trest.

PSALI JSME:
Nahlédněte do mysli sériového vraha:“Pořád se bojíte, že vás chytí, ale stojí to za to“

 

K poslednímu jídlu si odsouzenec na smrt poručil pečené kuře, hranolky, limonádu a zmrzlinu. Těsně před popravou se omluvil rodičům zavražděné stopařky a vzkázal, že se modlí za jejich pokoj. "Ze všeho nejvíc bych si přál, aby ji moje smrt mohla přivést zpátky," řekl Gore podle vězeňských dokumentů.
 

Gore je na Floridě čtvrtým popraveným od loňského ledna. Od počátku letošního roku ve Spojených státech popravili třináct lidí.

tn.cz / mediafax / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz