Zpravodajství

Řidiči pozor! Na D1 hrozí kolaps. Začíná oprava mostu ve Velkém Meziříčí

Řidiči pozor! Na D1 hrozí kolaps. Začíná oprava mostu ve Velkém Meziříčí
Zdroj: Dušan Vrbecký

Velké dopravní komplikace čekají dálnici D1 u Velkého Meziříčí. V sobotu tam totiž začíná oprava poloviny dálničního mostu nad městem. Doprava tu bude omezená více než dva měsíce.

Most ve směru na Brno čeká kompletní oprava silničního svršku, zábradlí, kanalizace i odvodňovacího potrubí. „Práce začnou v sobotu 14. dubna a povolení je vydané až do 24. června tohoto roku,“ potvrdila mluvčí ŘSD. Během více než dvou měsíců by tak měla projít polovina mostu generální opravou.

Během oprav tak bude provoz sveden pouze na jednu polovinu mostu, která prošla rekonstrukcí loni na podzim. „Od středy do neděle budou postaveny dva jízdní pruhy ve směru Praha – Brno a jeden pruh v opačném směru, od neděle do středy pak budou dva pruhy ve směru na Brno,“ řekla mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

ČTĚTE TAKÉ

Oprava první poloviny mostu komplikovala dopravu na podzim

Na uzavírku se už připravuje i policie. „Řidiči se musí připravit na to, že se v místě uzavírky mohou tvořit kolony. Policie navíc bude neustále kontrolovat jak provoz na dálnici, tak i na souběžných komunikacích,“ dodala Čírtková.

Právě souběžná komunikace totiž prochází Velkým Meziříčím, kde při podzimní opravě mostu často docházelo k dopravním zácpám. „Jakmile dojde k problémům na dálnici, řidiči se snaží objet kolonu přes naše město. Tím ale dochází ke kolapsu dopravy i zde,“ bojí se komplikací starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid. Podle něj si tak řidiči nijak nepomohou. „Na dálničním mostě by stáli v koloně půl hodiny, městem projedou za třicet minut. Nejvíc to odnášejí obyvatelé, kteří se pak v zácpě nemohou nikam dostat,“ dodal starosta.

Policie je proto připravena v případě komplikací dopravu regulovat. „V případě krizové situace jsme připraveni například zadržet a odstavit kamiony na dálničním tělese tak, aby neblokovaly objízdné trasy,“ dodala Čírtková.

I proto policie vyzývá řidiče, aby se během rekonstrukce mostu Vysočině raději úplně vyhnuli a raději zvolili alternativní trasu.
 

tn.cz / dv
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz