Zpravodajství

Neuvěřitelné! Holčička (2) přežila pád ze sedmého patra. Zpět domů ji přinesli sousedi

Neuvěřitelné štěstí mělo dvouleté děvčátko, které přežilo pád ze sedmého patra. Život jí pravděpodobně zachránila hromada sněhu, která se sesunula ze střechy.

Teprve dvouletá holčička z východotureckého města Muş přežila pád z balkonu v sedmém poschodí bytového domu, píše v neděli agentura AFP. Vážnějším zraněním se nejspíš vyhnula díky hromadě sněhu, do níž spadla.

Dítě vypadlo z balkonu ve chvíli, kdy matka připravovala jídlo v kuchyni. Dopadlo na bariéru sněhu, který se sesul na zem ze střechy domu.

ČTĚTE TAKÉ:

Předčasně narozená holčička vážila neuvěřitelných 5,5 kila

Holčičku našli před domem sousedé, kteří ji přinesli zpět do bytu. Šokovaná matka vzápětí zavolala ambulanci. Lékaři po hospitalizaci sdělili, že dívenka mimo modřin a odřenin neutrpěla závažnější zranění. V nemocnici zůstane ještě několik dní na pozorování.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz