Dva opilí agresivní mladíci zbili na Jesenicku starostu a nakonec i přivolanou hlídku. Oba museli vystřízlivět v policejní cele.
Šestadvacetiletý Polák navštívil v neděli se svým o pět let mladším kamarádem jednu hospodu na Jesenicku. Začali se hádat a nakonec napadli jak starostu, který je uklidňoval, tak i přivolanou hlídku, uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
Když se mladíci začali hádat, vyzvala je obsluha a také starosta obce, aby se uklidnili nebo aby rovnou opustili hospodu. To se však šestadvacetiletému muži nelíbilo, a protože začal starostovi vulgárně nadávat, starosta na nic nečekal a zavolal na policii.
ČTĚTE TAKÉ:
V Břeclavi plánují pochod za Petra (15), kterého brutálně zmlátili Romové
"To byl impulz pro oba mladíky, aby odešli ven. Všichni přítomní se však obávali, že to nebude konec incidentu. Šestadvacetiletý mladík je již známá firma, která se podobného chování v dřívější době dopustila. Právě proto za ním hned zamkli hlavní vstupní dveře a čekali na příjezd policistů,“ popsala incident mluvčí.
Mladík se však chtěl vrátit, vykopl uzamčené dveře a začal se dožadovat vrácení peněz, které měl tady nechat. Nakonec chytil starostu za oděv pod krkem, začali se přetahovat a oba upadli na zem. Starostovi přispěchali na pomoc ostatní hosté, kteří mladíka drželi až do příjezdu policistů. Ani pak se ale agresor neuklidnil. Dokonce se pokusil napadnout i zasahujícího policistu.
"Ten však mladíka zpacifikoval a usadil ho do služebního vozidla. Při tom policistovi i starostovi vulgárně nadával a vyhrožoval zabitím. Po ztotožnění oba mladíci putovali do policejní cely,“ doplnila mluvčí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz