Zpravodajství

Vdovy po Usámovi v noci přijdou o domov! Pákistán je vyhostí

Vdovy po Usámovi bin Ládinovi dnes ztratí domov. Pákistán se je totiž chystá během dnešní noci vyhostit. Všechny tři ženy žily v zemi potají i s dětmi bez víz.

Pákistánci v noci na středu vyhostí do Saúdské Arábie vdovy a děti po zabitém zakladateli Al-Káidy Usámovi bin Ládinovi. Informuje o tom agentura AFP.

"Odletí dnes v noci nebo zítra brzy ráno," sdělil právník žen Muhamad Ámir. Manželky s bin Ládinem sdílely třípodlažní rezidenci ve městě Abbottábádu. Na patře s ním žila nejmladší z žen - nyní jednatřicetiletá Jemenka Amál Ahmad Fatáhová.

Loni v květnu bin Ládina v Abottabádu dopadlo a zastřelilo komando amerických výsadkářů. Vdovy a děti pak zadrželi pákistánští policisté. Pákistánský soud počátkem dubna poslal vdovy a dvě nejstarší dcery ve věku 17 a 21 let na 45 dnů do vězení. Potrestal za nelegální pobyt v zemi.

ČTĚTE TAKÉ:

V Británii opět zatkli Usámova teroristu. Chtějí ho už konečně vyhostit

Soud také nařídil, aby po trestu byly vyhoštěny. Amál Ahmad Fatáhová, Chajrja Sabárová a Siham Sabárová - tři ženy zakladatele teroristické sítě Al-Káida - i jejich děti žily v Pákistánu tajně bez víz.

První z vdov pochází z Jemenu, další dvě ze Saúdské Arábie, stejně jako bin Ládin. Po dopadení Bin Ládina jim Pákistánci nařídili domácí vězení. Počátkem března je vzali do vazby.

Zatím není jasné, zda jemenská vdova zůstane v Saúdské Arábii, nebo bude pokračovat do své vlasti.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz